Adventure Travel


Idź do treści

Slub w dowolnym miejscu Swiata

Do zakochania... krok


Najpiękniejsze miejsca na Cyprze, w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Dubaju czy na wyspach Oceanu Indyjskiego oferują Młodej Parze uroczystości ślubne w egzotycznej scenerii.

Wymagania prawne a ceremonia ślubna...

Wszystkie wymagane do ślubu za granicą dokumenty muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i potwierdzone notarialnie.

Na Cyprze możliwe jest zawarcie ślubu w lokalnym ratuszu lub hotelowej kaplicy. Urzędnik cywilny, za dodatkową opłatą (ok 500-1000pln) udzieli ślubu w wybranym przez Młodą Parę miejscu. Jedynym wymogiem zawarcia ślubu jest, aby wymagane dokumenty zostały złożone na min. 6 tygodni przed planowaną datą ślubu, a Młoda Para przybyła na miejsce minimum 3 pełne dni robocze przed ceremonią. Przez wszystkie pozostałe sprawy, takie jak złożenie oświadczenia woli w Ratuszu, pomoże przejść Młodej Parze polskojęzyczny doradca ślubny, który będzie również będzie dwujęzycznym tłumaczem podczas wszystkich formalnych spotkań. Ceremonia ślubna odbywa się w języku angielskim.

Ceremonia ślubna w obrządku katolickim może zostać przeprowadzona jedynie z poświęconej kaplicy lub w kościele rzymskokatolickim. Należy pamiętać, że w przypadku gdy Młoda Para planuje zawarcie ślubu kościelnego, zastosowanie mają przepisy danego kraju. Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie można zawrzeć jeden ślub - cywilny albo konkordatowy. W większości krajów najpierw wymagane jest zawarcie ślubu cywilnego i jego rejestracja, a następnie sakrament małżeństwa i błogosławieństwo w kościele. Koszty ślubu kościelnego są porównywalne do tych w Polsce, jednakże czar i urok miejsc egzotycznych oraz możliwość połączenia ceremoni z podróżą poślubną dostarcza wrażeń rekompensujących z nawiązką wydatki.

Przygotowania do ślubu kościelnego za granicą są praktycznie takie same, jak do ślubu w Polsce. Należy odbyć: spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego, 3 spotkania w ramach poradni przedmałżeńskiej, 2 spowiedzi, zapowiedzi w obu parafiach. Na dopełnienie wszystkich wymagań powinno wystarczyć około 3 miesięcy. Po ich spełnieniu proboszcz parafii panny młodej wystawia tzw. "delegację", w której określa w jakiej parafii za granicą ślub może się odbyć . "Delegację" zostanie odebrana w wymienionej parafii za granicą, w zamian po uroczystości otrzymamy świadectwo ślubu, które jest ważnym dokumentem dla polskiego kościoła. Proboszcz parafii za granicą zobowiązany jest do przesłania kopii świadectwa ślubu do parafii jednego z małżonków, która powinna przesłać je do parafii drugiego z małżonków.
W różnych krajach obowiązują różne wymagania dotyczące minimalnego okresu pobytu Młodej Pary oraz niezbędnych dokumentów. Dokumenty narzeczonych należy przesyłać w praktyce od 4-12 tygodni przed planbowanym ślubem.

W dzisiejszych zabieganych czasach wyjazd ślubny to świetny pomysł nie tylko na wypowiedzenie "Tak", ale również na wypoczynek i zebranie pierwszych "małżeńskich" wspomnień. To czas, gdy nie dzwonią telefony, nie musimy odpowiadać na maile ani biegać na spotkania, i dlatego tak ważne jest jak najlepsze jego wykorzystaniee. Tydzień to niezbędne minimum, dwa tygodnie to względny luksus, trzy tygodnie to optymalny czas. Jesli chcecie Państwo zaznać prawdziwego miesiąca miodowego to proponujemy Młodym Parom, aby wyjechały w podróż życia "Dookoła świata". Oczywiście, nie wszyscy możemy sobie pozwolić na tak długą ucieczkę od zawodowych obowiązków, natomiast należy pamiętać że im dłuższy wyjazd tym bardziej rozkładają się koszty transportu co przy egzotycznych kierunkach ma niebagatelne znaczenie.

Koszty Ślubu zagranicznego są porównywalne lub nieznacznie tylko wyższe od tych, które należałoby ponieść w Polsce.

Poniżej najczęściej odwiedzane przez naszych Klientów kraje, w których można zorganizować ślub zarówno cywilny jak i kościelny.

 • Chiny Egzotyczny kraj, notujący największy boom gospodarczy w świecie. Piękne plaże Hainanu, tajemnicze świątynie, chińska kuchnia i wszechobecna uprzejmość Chińczyków to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Terminy wyjazdów ślubnych: przez cały rok.
 • Cypr Sprawdzony i lubiany kraj, w którym śródziemnomorska radość życia połączona jest z brytyjskim zamiłowaniem do luksusu i świetnej organizacji. Polecamy osobom, które nie lubią długich podróży samolotem, a tęsknią za elegancją i słońcem. wyjazdy organizowane są przez cały rok.
 • Dominikana Gorąca, tętniąca rytmem merenge i kusząca barwami wyspa, której głównymi zaletami są słońce i owoce morza. Otwarte przestrzenie hoteli, świetnie wyposażone centra sportów wodnych i karaibska kuchnia lokalna rekompensują dość długi lot.
 • Francja Rozmarzona, romantyczna, pachnąca lawendą, urzekająca Prowansja, rejon win i świetnej kuchni. To propozycja warta rozważenia przez osoby, które pragną zadowolić wszystkie swoje zmysły.
 • Grecja kontynent Kolebka kultury europejskiej, gdzie leniwie płynie czas, a noce są upojne. Ateńska starówka, wytrawny Peloponez i historyczna Tessalia to mieszanka przyprawiająca o zawrót głowy. Tutaj zapomina się o o problemach i upływającym czasie, a wrażenia pozostają na całe wspólne życie.
 • Hiszpania -Szalona Barcelona czy urokliwy Madryt, te dwa najważniejsze miasta Hiszpanii zapraszają na ślub w rytmach flamenco.
 • Kenia Zapach dzikiej Afryki, bezkrwawe safari i białe plaże to kwintesencja ślubu w Kenii. Niezwykle barwne ogrody, hotele pełne afrykańskich elementów i wszechobecna muzyka stanowią niezwykłe tło dla ceremonii ślubnej.
 • Meksyk Kraj Indian i zaginionych kultur oraz wspaniałych plaż o niezwykle delikatnym piasku to smak Meksyku. Dobre hotele, wiele interesujących miejsc do zwiedzania oraz prosta i wykwintna zarazem kuchnia to podstawa pobytu w Meksyku.
 • Portugalia Wiecznie żywa i barwna Lizbona, melancholijna Fatima i nadmorskie kurorty to wszystko, czego potrzeba Młodej Parze.
 • Tajlandia Rozległa, tajemnicza i bardzo dalekowschodnia Tajlandia to raj dla tych Młodych Par, które pragną przeżyć coś niezwykłego. Od barw nocnego targu w Bangkoku, poprzez dziki rejon Mostu na rzece Kwai, kościoły buddyjskie w Złotym Trójkącie po szum morza na plażach wysp Phuket i Koh-Samui kalejdoskop wrażeń ubarwi pobyt ślubny. Lekka tajska kuchnia i rzeźbione owoce to dodatkowa atrakcja.
 • Włochy Rzymskie wakacje to bliskość zabytków, Watykanu, włoskiej mody, urokliwego wybrzeża, co sprawia, że Młoda Para nie nudzi się ani przez chwilę. Wyjazd ślubny do Mediolanu - stolicy szybkich samochodów i wspaniałego włoskiego fashion to duża pokusa dla Młodych Par oczekujących od podróży ślubnej także luksusu i elegancji.


Jeśli macie Państwo pomysł na jakiekolwiek inne miejsce na ziemii o którym marzycie kontaktujcie się z nami.

Powyższe zapisy mają charakter informacyjny, nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego i nie mogą być traktowana jako podstawa do jakichkolwiek roszczeń.Strona Główna | Wstep | Adventure | Incentive | Do zakochania... krok | Nasi partnerzy | Polecamy | Konferencje | Dla Kobiet | Galeria | Linki | O nas | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego